HABERLER

Şehrin 3. Girişi asfalta hazırlanıyor

32 Evler ile SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasına kazandırılacak şehrin yeni giriş kapısında devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu, “Kazı ve dolgu işlemlerimiz tamamlandı. Bölgede sürdürülen altyapı çalışmaları sonlandırılmak üzere. Temel seriminin ardından asfalt çalışmalarımızı da gerçekleştireceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 32 Evler ile SASKİ Hızırilyas Tesisleri arasına kazandırılacak olan şehrin yeni giriş kapısında devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Projede gelinen son nokta hakkında görevlilerden bilgiler alan Başkan Toçoğlu’na, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş ile Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan eşlik etti.

Asfalta hazırlanıyor
Başkan Toçoğlu, “Kamuoyuna açıkladığımız 12 ulaşım projesinden biri olan 32 Evler ile Hızırilyas Arıtma Tesisleri arasına kazandıracağımız yeni duble yolda devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Kazı ve dolgu işlemlerimiz tamamlandı. Bölgede sürdürülen altyapı çalışmaları sonlandırılmak üzere. Arterimiz temel serimine hazır hale getirildi. İnşallah kısa süre içerisinde asfalt işlemlerini de gerçekleştireceğiz. Aydınlatması, kaldırımları ve çevre düzenlemesiyle yeni duble yol şehrimizde hayat bulacak” dedi.

1 kilometrelik yeni duble yol
Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı, “Yeni duble yol şehir ulaşımımıza önemli bir alternatf olacak. E-5 üzerinden gelen araçlar Kampüs ve Serdivan’a, buradan da şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilecek. Böylelikle şehir merkezine ulaşımların da ciddi oranda rahatlayacağını söyleyebiliriz. 25 metre genişliğinde, 1 kilometre uzunluğundaki yeni duble yol projemizin hayırlı olmasını diliyorum.”