Sapanca Hacımercan Spor Tesisleri’nin 11 Ağustos Cuma günü ihaleye çıkacağını açıklayan Başkan Toçoğlu, “24 dönümlük alan üzerine içerisinde sentetik sahası, hakem ve soyunma odaları, 2 bin kişilik tribün binası olan modern bir spor tesisi kazandıracağız. Şehrimize ve Sapancamıza hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca’nın merakla beklediği Hacımercan Spor Tesisleri için ihaleye çıkılacağını açıkladı. Başkan Toçoğlu, “Sapanca’ya sözünü verdiğimiz modern spor tesisi için 11 Ağustos Cuma günü ihaleye çıkıyoruz. Yeni projemizle Sapanca’nın spor geleceğine önemli bir dokunuş yapacağız. Hayırlı olsun” diye konuştu.

24 dönümlük arazi
Başkan Toçoğlu, “Sporun tüm branşlarına olan desteğimiz artarak devam ediyor. Spor kültürünü daha da yaygınlaştırmak adına ilçelerimize modern izler taşıyan yeni sentetik sahalar inşa ediyor, gençlerimizin hizmetine sunuyoruz. Hamdolsun bu yöndeki çalışmalarımıza bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah Sapanca Hacımercan’da 24 dönümlük arazi üzerine yeni bir spor tesisi kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Sapanca’ya yeni spor tesisi
Sakarya’nın spor geleceğine önemli katkılar sunduklarını aktaran Başkan Toçoğlu, “Daha önce Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesisleri’ni hizmete sunduk. Akyazı’ya modern bir spor tesisi kazandırdık. Harmanlıkspor’u yeni sentetik sahasına kavuşturduk. Taraklı’da çalışmalarımız devam ediyor. 11 Ağustos Cuma günü de Sapanca’da inşa edeceğimiz spor tesisi için ihaleye çıkıyoruz. Sentetik sahası, hakem ve soyunma odaları, 2 bin kişilik tribün binası projemizde yer alacak. Yeni projemizin şehrimize, Sapancamıza ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.