Büyükşehir SAMEK Merkezleri yaz kursu hazırlıklarını sürdürüyor. 7-17 yaş arası öğrencilere hizmet sunacak kurslar için kayıtlar 24 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek. 22 Haziran Cuma günü ise Kent Park’ta SAMEK büyük sergisi katılımcıların beğenisine sunulacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarında (SAMEK) yaz dönemi kayıtları devam ediyor. 4 Haziran Pazartesi günü başlayan kayıtların 24 Haziran Pazar gününe kadar devam edeceğini hatırlatan Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Kama, 7-17 yaş arası katılımcıların buluşacağı SAMEK’lere tüm öğrencileri davet etti. Kama, 22 Haziran Cuma günü Kent Park’ta SAMEK büyük sergisinin gerçekleşeceğini de duyurdu.

Kayıtlar 24 Haziran’a kadar
Kurslarla ilgili detayları paylaşan Kama, “Yaz döneminde 7 – 17 yaş arası öğrencilerimizi SAMEK’le buluşturacağız. Arifiye, Kaynarca, Karasu’da 7-17 yaş ve Akyazı, Geyve, Sapanca ve SAMEK Eğitim ve Gençlik Merkezi’ne (Orhan Camii Karşısı) 14-17 yaş arası gençler başvuruda bulunabilecek. Yoğun bir eğitim öğretim döneminin ardından 2 Temmuz Pazartesi günü de yaz kurslarımız başlayacak. 6 haftalık kurslarımız için öğrencilerimiz kayıtlarını 24 Haziran Pazar gününe kadar katılacakları kurs merkezlerinden yaptırabilir. Tüm öğrencilerimizi SAMEK’lere davet ediyorum” dedi.

SAMEK 2018 Yaz Dönemi Kurs Merkezleri ve Branşlar şu şekilde;

Akyazı SAMEK (14-17 Yaş Arası)
Animasyon, Basit Dikiş Teknikleri, Bilgisayar Kullanımı, Gitar, İngilizce, Keman, Kodlama, Ney, Resim, Seramik, Takı, Tasarım

Arifiye SAMEK (7-17 Yaş Arası)
Akıl Oyunları, Basit Dikiş Teknikleri, Gitar, İngilizce, Keman, Kuran-I Kerim, Resim, Satranç, Seramik, Tasarım, Takı

Geyve SAMEK (14-17 Yaş Arası)
Animasyon, Basit Dikiş Teknikleri, Bilgisayar Kullanımı, Gitar, İngilizce, Kodlama, Resim, Seramik, Takı, Tasarım

Karasu SAMEK (7-17 Yaş Arası)
Akıl Oyunları, Bağlama, Bilgisayar Kullanımı, Gitar, İngilizce, Kodlama, Kuran-I Kerim, Resim, Satranç, Seramik, Takı

Kaynarca SAMEK (7-17 Yaş Arası)
Akıl Oyunları, Bağlama, Bilgisayar Kullanımı, Gitar, İngilizce, Kodlama, Kuran-I Kerim, Resim, Satranç, Takı

Sapanca SAMEK (14-17 Yaş Arası)
Animasyon, Bilgisayar Kullanımı, Gitar, İngilizce, Keman, Kodlama, Mutfak Atölyesi, Ney, Resim, Takı, Tasarım

SAMEK Eğitim ve Gençlik Merkezi (14-17 Yaş Arası)
Animasyon, Arapça, Bağlama, Basit Dikiş Teknikleri, Bilgisayar Kullanımı, Gitar, İngilizce, Karakalem, Keman, Kodlama, Mutfak Atölyesi, Ney, Resim, Takı