HABERLER

Şal Sokak 2. Etabı Trafiğe Kapandı

Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “Adapazarı Şal Sokak’ta başlattığımız yenileme çalışmaları kapsamında güzergahın Şerefiye Camii ve Adapazarı Belediye Binası arasında kalan 2. kısmı 15 Nisan Cuma günü itibari ile trafiğe kapatılmıştır. Arter 22 Nisan Cuma günü araç trafiğine açılacaktır” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun Adapazarı Şal Sokak’a müjdesini verdiği yenileme çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Daha önce projenin etaplar halinde hayata geçirileceği belirtilmiş, bu kapsamda arterin Dr. Nuri Bayar İlkokulu ve Şerefiye Camii arasında kalan kısmında çalışmalar tamamlanmıştı. Bu bölgede kaldırım yenilemeleri yapılmış; yağmursuyu çalışmaları sonlanmış ve asfalt serim işlemleri nihayete erdirilmişti.

Kısa Sürede Tamamlanacak
Projenin 2. etabı olan Şerefiye Camii ve Adapazarı Belediye Binası arasında kalan kısmında da çalışmaların başladığını aktaran Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “2. etap kapsamında Şerefiye Camii ve Adapazarı Belediye Binası arasındaki arter 15 Nisan Cuma günü itibari ile trafiğe kapanmış bulunuyor. Burada SASKİ ekiplerimiz yağmursuyu çalışmalarına başladı. Kısa süre içerisinde bu işlem tamamlanacak. Yaya yolları ile ilgili olarak son rötuşlar yapılıyor. Bu işlemin tamamlandığını söyleyebiliriz. SASKİ’nin çalışmalarının ardından derhal asfalt serimi gerçekleştirilecek ve güzergah 22 Nisan Cuma günü araç trafiğine açılacak” diye konuştu.

Alternatif Güzergahlar
Pistil, “1. etabın bitiş noktası olan Şerefiye Camii önü aynı zamanda 2. etabın da başlangıç noktası. Burada Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerimiz gerekli işaret ve işaretçileri yerleştirdiler. Güzergah bilgilendirmeleri tamamlandı. Şal Sokak’ı kullanan araçlar Şerefiye Camii bölgesinden yönlendiriliyorlar. Çalışmalar tamamlanıncaya kadar bölgede ulaşım alternatif güzergahlar kullanılarak sağlanacak. Şimdiden göstermiş oldukları duyarlılık için vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Çalışmanın şehrimize bir kez daha hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.