Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri söyleşi ve dinleti programıyla devam etti. Ezgi Köker Aldemir, “Konservatuar öğrencilerine tavsiyem, kendilerine bir idol seçmeleridir” derken, Cengiz Onural ise, “Çok sağlam ve güzel olduğunu düşündüğünüz bir melodi hiç kimsenin ilgisini çekmeyip kıyıda köşede durabilir. Hiç ummadığınız bir melodi çalışması ise insanların hoşuna gidebilir. Bunu bilemezsiniz çünkü müziğin bir ölçüsü yoktur” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Nisan Kültür Sanat Etkinlikleri söyleşi ve dinleti programıyla devam etti. Moderatörlüğünü Doç. Dr. Enver Mete Aslan’ın üstlendiği program Ziya Taşkent Konser Salonu’nda gerçekleştirildi. Çok sayıda sanatseverin katıldığı program, Cengiz Onuralp’ın gitarı, Enver Mete Aslan’ın udi’liği ve Ezgi Köker’in eşsiz icrası ile son buldu.

Kendinize bir idol seçin
Eşsiz icrası ile geceye renk katan Ezgi Köker Aldemir, “2006 yılından beri devlet ses sanatçısı olarak çalışıyorum. Çalışırken veya sivil hayatımda iki icrada da temiz bir müzik eda etmeye çalışıyorum. Sadece yapmış olduğumuz tarzda müzik dinlemiyorum. Farklı alanlarda müzik icra eden sanatçıları da dinliyorum. Bu işe başlarken kendime bir idol seçtim ve onu sürekli dinledim. Burada bizi dinleyen konservatuar öğrencilerine de tavsiyem; kendilerine bir idol seçmeleridir” ifadelerini kullandı.

Zaman müziği ayıklıyor
Bestekâr Cengiz Onural, “Çok sağlam ve güzel olduğunu düşündüğünüz bir melodi hiç kimsenin ilgisini çekmeyip kıyıda köşede durabilir. Hiç ummadığınız bir melodi çalışması ise insanların hoşuna gidebilir. Bunu bilemezsiniz çünkü müziğin bir ölçüsü yoktur. Çok mutlu zengin hayatlar sürmüş bestecilerde var çok kötü şartlarda yaşayıp sefalet içinde yaşamış bestecilerde var. Nasıl olurda bu melodileri ürettiklerinin dinamiğini bilmiyoruz ama galiba zaman bunu ayıklıyor” dedi.