Sakarya Caddesi Kentsel Tasarım Projesi çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini açıklayan Başkan Toçoğlu, “Yaklaşık 2 bin 500 metre uzunluğundaki caddemiz yenilenecek kavşakları, yaya yolları, orta refüjü ve peyzajıyla çok daha modern bir görünüme kavuşacak. İnşallah bu çalışmamızın tamamlanmasının ardından vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda yeni projelerimizi de hayata geçireceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, vatandaşlar ve bölge esnafından gelen talep üzerine başlatılan Sakarya Caddesi Kentsel Tasarım Projesi ile ilgi açıklamalarda bulundu. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Toçoğlu, “Yeni Camii kavşağından başlattığımız yenileme çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Yeni Camii kavşağına girişlerin daha da rahatlaması adına Palmiye Caddesi üzerinde de gerekli çalışmamızı tamamlıyoruz” diye konuştu.

Kavşaklar da düzenlenecek
Çalışmaların etaplar halinde gerçekleştirildiğini de açıklamalarına ekleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “Çalışmalarımıza Yeni Camii ve Patates Hali kavşaklarından başladık. Bölgedeki mevcut zeminin kaldırılmasının ardından ekiplerimiz hemen zemini kaldırılan bölgenin betonlama ve taş döşeme çalışmalarına başlıyor. Bölge esnafımız ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bölge daha modern görünüme kavuşacak
Projenin tamamlanması ile bölgenin daha modern bir görünüme kavuşacağını da belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yaklaşık 2 bin 500 metre uzunluğundaki caddemiz yenilenecek kavşakları, yaya yolları, orta refüjü ve peyzajıyla çok daha modern bir görünüme kavuşacak. İnşallah bu çalışmamızın tamamlanmasının ardından vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda yeni projelerimizi de hayata geçireceğiz” dedi.