Karasu SGM’nin temeli atıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karasu’ya kazandırılacak olan Sosyal Gelişim Merkezi projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Karasu Aşağıincilli Mahallesi’ndeki şantiye alanında gerçekleşen programda Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, AK Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüsten Keleş, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, muhtarlar ile çok sayıda katılımcı yer aldı.

Yaşayan bir merkez
Törenin açılış konuşmasını yapan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ”Karasu Sosyal Gelişim Merkezimizde çocuklarımızın eğitim göreceği sınıflar, kadınlarımız için SAMEK sınıfları, kafeterya ve yeşil alanlar bulunuyor. Sosyal Gelişim Merkezimizde 7-14 yaş arasındaki çocuklarımızın sosyal ve kişisel gelişimlerine, ailelerimize, engellilerimize ve kadınlarımıza katkı sağlanacaktır. Karasu Sosyal Gelişim Merkezi bittiğinde 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet sunacaktır. Rabbim bize buralarda hayırlı hizmetler gerçekleştirmeyi nasip etsin” şeklinde konuştu.

Hizmet teşekkürü
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Sosyal Gelişim Merkezini ilçemize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu başta olmak üzere tüm emeği geçen belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Karasulular bu Sosyal Gelişim Merkezi’nden önümüzdeki yıllarda en güzel şekilde istifade edeceklerdir. Bugün Sayın Başkanımızdan 5 kilometre asfalt sözü de aldık. Zeki Toçoğlu demek hizmet demek, Zeki Toçoğlu demek Karasu demek, Zeki Toçoğlu demek Sakarya demek. Hepinize çok teşekkür ediyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

Karasu’ya önemli hizmetler
Başkan Toçoğlu, “Karasu’nun altyapısına çok büyük hizmetler yapıyoruz. Daha önce Sakarya Nehri’ne akan atıksuları artık arıtıyor ve nehire kirli su bulaştırmıyoruz. Karasu ve Kocaali’nin içmesuyu geleceğini garanti altına almak için ise Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi’ni inşa ettik. Çevre yatırımlarımız ve gerçekleştirdiğimiz sahil düzenlemeleri neticesinde artık Karasu sahillerinde mavi bayrak dalgalanıyor. Hükümetimizin de gerçekleştirdiği liman ve demiryolu yatırımları ile Karasu inşallah hak ettiği yerlere gelecektir” ifadelerini kullandı.

İnsana dokunacak projeler
Başkan Toçoğlu, “Biz sadece altyapı ve üstyapı hizmetleri değil, insanımıza dokunacak sosyal sorumluluk projeleri de üretiyoruz. Bugün de Karasu’da çok güzel sosyal projelerin üretileceği; çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza en değerli hizmetlerin sunulacağı Sosyal Gelişim Merkezimizin temelini atıyoruz. Karasu Sosyal Gelişim Merkezi yaklaşık 5 bin metrekarelik bir alanda inşa edilecek. Bünyesinde 250 kişilik konferans salonu, kafeterya, çok amaçlı salon, seminer salonu, teknik ofisler ve çok amaçlı sınıflar yer alacak.”

Aile bizim her şeyimiz
Geyve ve Akyazı’da inşa ettikleri Sosyal Gelişim Merkezlerinin tamamlandığını ifade eden Başkan Toçoğlu, “Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nde ise çalışmalar devam ediyor. Karasu Sosyal Gelişim Merkezi açıldığında, her yaştan tüm Karasu’lu hemşerilerimiz burada buluşacak. Aile bizim her şeyimiz. Çocuklar ise göz aydınlığımız ve geleceğimiz. Karasu Sosyal Gelişim Merkezi de modern dönemde örselenen aile yapımızın güçlendirilmesine inşallah katkı yapacak. İnşallah çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutacak ve onlara doğru değerlerin aşılanmasına katkı sunacak” diye konuştu.

Birlik ve beraberlik vurgusu
Başkan Toçoğlu, “Biliyorsunuz bütün bu işler güçlü bir lider ve istikrarlı hükümetlerle oluyor. Önümüzde önemli bir süreç var. Bu süreç hükümetimizin ve yerellerin güçlenmesi ile sonuçlanırsa bizimde bütün bu hizmetleri yapabilmemiz çok daha kolaylaşacak. Yeter ki bizlere güvenin, birlik ve beraberliğimiz sürsün. Bu beraberlik bizi güzel günlere taşıyacaktır. Bu vesileyle Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nin hayırlı olmasını diliyorum.”