Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, İstanbul’un Fatih ilçesinde bir otelde çıkan yangında şehit olan itfaiye eri Taner Çebi’nin cenazesine katılarak ailelerine ve akrabalarına başsağlığı diledi. Arancı, “İtfaiyecilik, hayat kurtarmak için canını vermeye her daim hazır olan insanların icra ettiği bir meslektir. Kahramanca şehadete yürüyen Taner Çebi kardeşimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, İstanbul'un Fatih ilçesinde bir otelde çıkan yangında şehit olan itfaiye eri Taner Çebi’nin cenazesine katılarak ailelerine ve akrabalarına baş sağlığı diledi. Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Ören’le birlikte cenazenin ardından İstanbul İtfaiye Dairesi Başkanlığına ziyaret gerçekleştiren İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, taziye dileklerinde bulundu.

Bize en yakın itfaiye
Ayhan Orhan Arancı, “Geçtiğimiz günlerde elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz Şehit Taner Çebi’nin cenaze törenine katılarak akrabalarına ve ailelerine başsağlığı dileklerimizi ilettik. Tören ardından İstanbul İtfaiyesi Dairesi Başkanı Ali Karahan’ı makamında ziyaret ederek olaydan duyduğumuz üzüntüyü dile getirdik. Kendileri de, ‘Sakarya İtfaiyesi bize en yakın olan teşkilatlar arasında. Bizleri bugünde yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz’ ifadelerini kullandı. Biz Sakarya itfaiyesi olarak bu mesleği icra eden her kardeşimizi bizden görüyor, kendi mesai arkadaşlarımız kadar önemsiyoruz.”

Kahramanca şehadete yürümüştür
Arancı, “İtfaiyecilik mesleği zor bir meslektir. İtfaiyecilik, hayat kurtarmak için canını vermeye her daim hazır olan insanların icra ettiği bir meslektir. Kahramanca şehadete yürüyen Taner Çebi kardeşimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Umarım bu gibi olaylar bir daha yaşanmaz” ifadelerini kullandı.