SGK Köprülü Kavşak projesinde incelemelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, “Yan yollarımızın dönüş kollarını, yükseltme perdelerini tamamladık. Köprü ayaklarımızın ilki sona erdi, diğerine de başlamak üzereyiz. Çok şükür projemiz hızla ilerliyor. Kavşağı en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunma hedefindeyiz” dedi. Yüce, Ormanpark’ta sürdürülen çalışmaları da yerinde gördü.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SGK Köprülü Kavşak projesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Projede gelinen son duruma ilişkin bilgiler alan Başkan Yüce, şehir ulaşımında büyük bir ihtiyaca çözüm üretecek SGK Köprülü Kavşak projesinin hızla tamamlandığının altını çizdi. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı marifetiyle bölgede yoğun bir çalışmanın yürütüldüğünü dile getiren Başkan Yüce, kavşağı en hızlı şekilde tamamlayarak hizmete sunma hedefinde olduklarını belirtti. Yüce, daha sonra Ormanpark’ta ki çalışmaları da yerinde gördü.

Çalışmalar hızla ilerliyor
SGK Köprülü Kavşak projesinin şehrin ulaşımı için çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Şehir girişi niteliğinde olan bölgede zaman zaman yaşanan trafik sıkışıklıkları da projemizle birlikte inşallah sona erecek. Orhangazi Caddesi üzerinden gelen araçlar direkt olarak şehir merkezine ulaşımlarına devam edebilecek. Ayrıca yan yollar ile araçlar köprünün üst kısmına bağlanacak ve Erenler ile Serdivan istikametlerinde yolculuklarını kolaylıkla sürdürebilecek. Yan yollarımızın dönüş kollarını, yükseltme perdelerini tamamladık. Köprü ayaklarımızın ilki sona erdi, diğerine de başlamak üzereyiz. Çok şükür projemiz hızla ilerliyor. Yoğun bir şekilde çalışan tüm mesai arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum” dedi.

Projenin her bölgesinde yoğun mesai
Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ise çalışmalara ilişkin şu açıklama yapıldı: “Adnan Menderes Caddesi üzerindeki yükseltme perdeleri, Maltepe-Serdivan istikametine dönüş kolları ve Hızırtepe çıkışı ile şehir merkezi istikametine dönüşü sağlayacak kavşak kolları ve istinat duvarları tamamlanarak asfalt öncesi dolguları da yapılmıştır.  Maltepe ve Serdivan istikametine geçişi sağlayacak olan köprünün de birinci ayağı bitirilmiş, diğer ayağın yapımına başlanmak üzeredir. Ayrıca köprü yaklaşımındaki toprakarme duvarlar ve Koru caddesi üzerindeki toprakarme imalat çalışmaları da hızlandırılmıştır. Bölgedeki çalışmalar boyunca hassasiyet gösteren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” denildi.