Büyükşehir Belediyesi Genç Atölye’de eğitimler devam ediyor. Geleneksel Sanatlar Atölyesi Çamur Şekillendirme dalında gençler, kaybolmaya yüz tutan sanat dallarını yeniden keşfediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Genç Atölye’de eğitimler devam ediyor. 10 farklı branş, alanında uzman isimler tarafından gençlerle buluşuyor. Geleneksel Sanatlar Atölyesi Çamur Şekillendirme dersinde öğrencilerle bir araya gelen Mehmet Hüseyin Karaca, “Kaybolan kültürel değerleri yaşatmak ve bu değerleri gençlerimize aktarmak amacıyla yürüttüğümüz bu çalışmalara liseli gençlerimiz tarafından yoğun bir ilgi var” dedi.

Yoğun ilgi
Karaca, “Kaybolmaya yüz tutmuş sanat dallarımızın inceliklerini olabildiğince gençlerimizle paylaşıyoruz. Bu gibi sanat dallarını gençlerle buluşturarak, geçmişimizle olan bağlarını güçlendirmeyi hedefliyoruz. Çok şükür ilgi oldukça yoğun. Gösterilen bu ilgi bizim çalışma şevkimize fazlasıyla katkıda bulunuyor. Büyükşehir Belediyemize gençlerimizi bu gibi güzel sanat dallarıyla buluşturduğu için teşekkür ediyorum” diye konuştu.