Büyükşehir Belediyesi yaz dönemi Genç Atölye eğitimleri başlıyor. 6 hafta boyunca devam edecek olan dersler 1 Temmuz – 9 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. Derslere kayıtlar 27 Haziran Perşembe günü sona erecek. Atölye’ye 14-21 yaş aralığındaki gençler katılabilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 4.sü gerçekleştirilecek olan Genç Atölye için kayıtlar başladı. Yapılan açıklamada, “14-21 yaş aralığındaki gençlere yönelik 6 hafta sürecek Genç Atölye 1 Temmuz ile 9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvurular ise 27 Haziran Perşembe günü tamamlanacak. Gençler, çakışmaması koşuluyla 3 farklı branşa kayıt yaptırabilecek. Devamlılık şartının arandığı Genç Atölye ile ilgili görüş ve öneriler kultur.sanat@sakarya.bel.tr e-posta adresine iletilebilecek. Başvuruların www.sakarya.bel.tr üzerinden yapıldığı atölye dersleri Tarihi Alicanlar Konağı (Eski Reji Sokağı)’nda ve çeşitli mekanlarda olacak. Edebiyata, sinemaya, tarihe, doğaya, sanata ilgi duyan tüm gençlerimizi Genç Atölye’yle buluşmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

Genç Atölye branşları şu şekildedir;

 

1-Münazara Atölyesi / Pazartesi                   

 

2-Genç Gezgin Atölyesi / Salı                      

 

3-Düşünce ve Gelişim Atölyesi / Salı

 

4-Kitap Kritik Atölyesi / Çarşamba              

 

5-Şehir ve Tarih Atölyesi / Perşembe           

 

6-Edebiyat ve Sinema Atölyesi / Perşembe  

 

7-Doğaçlama Atölyesi / Cuma                     

 

8-Geleneksel Sanatlar Atölyesi

(Hat / Perşembe, Tezhip / Salı, Minyatür / Çarşamba, Çini / Perşembe, Ebru / Salı, Çarşamba, Kaligrafi / Çarşamba, Çamur Şekillendirme / Perşembe, Cuma, Kâğıt Yapımı / Çarşamba)