Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Sakarya’da Genç Olmak’ konulu fotoğraf yarışması sonuçları açıklandı. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Sakarya’da gençlerin sosyal ve kültürel alanda birbirinden farklı anlarının fotoğraflandığı yarışmamıza katılan tüm hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi işbirliği ile başlatılan ‘Sakarya’da Genç Olmak’ konulu fotoğraf yarışmasında sonuçlar açıklandı. Yarışmaya 143 vatandaşın 613 fotoğraf ile katıldığını aktaran Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Sakarya’da gençlerin sosyal ve kültürel alanda birbirinden farklı anlarının fotoğraflandığı yarışmamıza katılan tüm hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Yarışmada ödül almaya hak kazanan tüm katılımcıları tebrik ediyoruz” diye konuştu.

613 Fotoğraf Yarıştı
Aktürk, “143 vatandaşımızın 613 fotoğraf ile katıldığı yarışmada Suzan Cömert Özata’nın Akyazı’da çektiği seçici kurul tarafından 1’inciliğe layık görüldü. Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 22 Şubat Pazartesi günü Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek açılış ile vatandaşlarımızın beğenisine sunulacak. Saat 18.00’da başlayacak sergi ve ödül törenine tüm hemşerilerimiz davetlidir” ifadelerini kullandı.

“Sakarya’da Genç Olmak” konulu fotoğraf yarışması sonuçları:

Birincilik Ödülü: Suzan Cömert Özata

İkincilik Ödülü: Ersin Berk

Üçüncülük Ödülü: Fatma Parlak

1. Mansiyon Ödülü: Samet Gümüş

2. Mansiyon Ödülü: Oğuzhan Edman

3. Mansiyon Ödülü: Oğuzhan Edman

Kent Konseyi Özel Ödülü: Malik Coşkun

Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü: Ömer Kara

Genç Liseli Ödülü: Yunus Emre Huylu

Genç Üniversiteli Ödülü: Furkan Sürün

Sergilemeler

İsmail Okur, Ömer Kara, Samet Gümüş, Fatih Dalkılıç, Dilek Baltacı (2 Adet), İsa Cıda ( 2 Adet), Alaattin Şenol (2 Adet), Muhammed İkbal Gürbüz, Semra Özer, Yunus Emre Kurt (2 Adet), Ceyhun Derbeder, Miray Ayas, Ulaş Baltacı, Erol Tuna, Ayşenur Şentürk, Enes Erdem, Hafize Zorlu, Rika Nuraini, Orhan Bektaş, Fatma Parlak, Murat Gök, Zeyneb Bahtiyar, Burak Orta, Lütfü Keskin

Seçici Kurul

SBB Kültür Sanat Müdürü: Adem Turan

Fotoğraf Sanatçısı: Fatih Gürsel

Fotoğraf Sanatçısı: Servet Sezgin

SAÜ Öğretim üyesi: Prof. Dr. Melih Zafer Arıcan

SAÜ Öğretim Üyesi: Doç. Dr. Özlem Oğuzhan