Çatalköprü Mahallesinin girişindeki eski köprüde yıkım çalışmalarının başladığını açıklayan Fen İşleri Dairesi Başkanı Oktar, “Projemizin tamamlanması ile 56 metre uzunluğunda ve 13 metre genişliğindeki yeni köprü ile bölgenin ulaşım güvenliğini daha da arttırmış olacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Çatalköprü Mahallesi girişindeki eski köprüde başlatılan yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.  Köprüde hayata geçirilen çalışmalar ile ilgili bilgi veren Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Daha önce köprü kazıklarında döküm çalışması başlatmış, kısa süre içerisinde yıkım çalışmalarını başlatacağımızı duyurmuştuk. Ekiplerimiz yenilenen köprüde yıkım çalışmalarına başladı. Köprü ayaklarındaki temel atma çalışmalarımız da devam ediyor” diye konuştu.

Ulaşım alternatif güzergahlardan
Bölgede ulaşımın alternatif güzergahlar ile sağlanmaya devam ettiğini de açıklamalarına ekleyen Oktar, “Belirlediğimiz alternatif güzergâhlar ile Çökekler girişi, Budaklar Kavşağı ve Hendek’ten gelişleri D-100 Karayolu’na yönlendiriyoruz. Hemşerilerimize göstermiş oldukları duyarlılık için tekrar teşekkür ediyoruz. Projemizin tamamlanması ile 56 metre uzunluğunda ve 13 metre genişliğindeki yeni köprü ile bölgenin ulaşım güvenliğini daha da arttırmış olacağız” ifadelerini kullandı.