HABERLER

Eski Kazımpaşa Caddesi yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi YOLBAK Dairesi Başkanlığı, SASKİ tarafından altyapısı tamamlanan Eski Kazımpaşa Caddesini sıcak asfalt ile buluşturdu. Akbulut, “Eski Kazımpaşa Caddemizde asfalt serim işlemlerini tamamladık. Bin 270 metre uzunluğundaki güzergâha 3 bin ton asfalt dökerek arteri 2. etaba hazırladık.”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından şehir genelinde sürdürülen sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor. SASKİ ekipleri tarafından yağmursuyu ve kanalizasyon çalışmaları gerçekleştirilen ve ilgili diğer kurumların altyapı çalışmalarını tamamladığı Eski Kazımpaşa Caddesi sıcak asfalt ile buluştu.

3 bin ton asfalt
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan YOLBAK Dairesi Başkanı Haydar Akbulut, “Serdivan AVM ve Agora AVM arasındaki kalan Eski Kazımpaşa Caddesinde başlatılan yenileme çalışmaları sona eriyor. SASKİ tarafından altyapısı gerçekleştirilen ve diğer kurumlarca yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından caddemizde asfalt serim işlemlerine başladık. Bin 270 metre uzunluğundaki güzergâha 3 bin ton sıcak asfalt dökerek arteri 2. etaba hazırladık.”

Yeni yüzüne kavuşacak
Devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Akbulut, “Şuan kaldırım imalatlarımız devam ediyor. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra son kat asfalt serimi gerçekleştirilecek ve arter yeni yüzüne kavuşacak. Ekiplerimiz gece gündüz çalışmalarını sürdürerek kısa süre içerisinde yolu tamamlamayı hedefliyor. Şimdiden bölge halkına ve Sakarya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.