HABERLER

Erenler’in yeni duble yolunda çalışmalar başladı

Erenler Uluyol Caddesi’nde devam eden duble yol çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu, “2 bin 300 metrelik Uluyol Caddesi’nde başlattığımız yenileme çalışmalarımızla bölge ulaşımına rahatlık kazandıracağız. Arterin genişliğini 35 metreye çıkartacak, duble yol haline dönüştürecek, kaldırımları ve bisiklet yollarıyla modern bir görünüme kavuşturacağız. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler Uluyol Caddesi’nde devam eden duble yol çalışmalarını yerinde inceledi. SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan eşlik ettiği ziyarette Başkan Toçoğlu, görevlilerden bilgiler aldı, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

2 bin 300 metrelik yeni duble yol
Başkan Toçoğlu, “Erenler’de 9,5 milyonluk yatırımla şehrin en büyük yağmursuyu projesini hayata geçiriyoruz. Çalışmaların tamamlandığı bölgelerde ise ivedilikle üstyapıdaki gerekli yenilemeleri gerçekleştiriyoruz. Kısa süre önce bu bölgedeki çalışmalarımızı tamamlamıştık. Hemen kazı ve dolgu çalışmalarımızı başlattık. 2 bin 300 metrelik arterdeki çalışmalarımızı inşallah kısa süre içerisinde tamamlayarak Uluyol Caddesi’ne modern bir yüz kazandıracağız” dedi.

Etaplar halinde tamamlanacak
Başkan Toçoğlu, “Uluyol Caddesi’ndeki çalışmaları etaplar halinde hayata geçireceğiz. İlk olarak 600 metrelik SASKİ’nin çalışmaları tamamladığı Etbalık Kavşağı ile Zırhlıoğlu Kavşağı arasında kazı ve dolgu işlemlerimiz başladı. Ardından temel ve asfalt serimi ile duble yol haline getireceğiz 35 metre genişliğindeki duble yolu kaldırımları, bisiklet yollarıyla modern bir görünüme kavuşturacağız. Hayırlı olsun” dedi.