HABERLER

Çevreci bireyler Tomurcukla yetişiyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından ilkokul çocuklarına çevre bilinci kazandırmak amacıyla hazırlanan ‘Çevre Dostu Tomurcuk’ projesinde ilk dönem sona eriyor. Recep Karamehmetoğlu, “Projemizin ilk döneminde 3 bin 750 birinci sınıf öğrencisini çevre eğitimleriyle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Çevre Dostu Çocuk Tomurcuk’ projesi yeni eğitim döneminde de ilkokul öğrencilerine eğitimler sunmaya devam etti. İlkokul çocuklarına çevre bilinci kazandırmak amacıyla hazırlanan projenin ilk döneminde 44 okulda 3 bin750 öğrenciye çevre eğitimi sunulduğu bilgisini aktaran Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, ikinci dönemde ise 35 okulda 3 bin 250 birinci sınıf öğrencisini çevre eğitimleriyle buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Çevreye duyarlı bireyler
‘Çevre Dostu Çocuk Tomurcuk’ projesi hakkında bilgiler paylaşan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, “İlkokul 1. Sınıf öğrencilerine verilen ‘Çevre Dostu Çocuk Tomurcuk’ eğitimiyle birlikte çocuklarımızda çevre bilincinin geliştirilmesini amaçlamıştık. Çocuklarımızın küçük yaşlarda alacakları bu eğitimle davranışlarında kalıcı etkiler oluşturulmasına katkı sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Geleceğe mirasımız çevreci minikler
Karamehmetoğlu, “Çevre bilinci kazandıran projemizin ilk döneminde 3 bin 750 birinci sınıf öğrencisini çevre eğitimleriyle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İkinci dönemde ise 35 okulda 3 bin 250 birinci sınıf öğrencisini çevre eğitimleriyle buluşturmayı hedefliyoruz. Eğitimlerimize katılan öğrencilerimize çevre konulu kitapçık, rozet ve sertifika dağıtıyor, çevre dostu olarak yetişecek her bir bireyi önemsiyoruz. Geleceğe mirasımız çevreye duyarlı yetiştirdiğimiz miniklerimiz olacak” diye belitti.