HABERLER

Büyükşehir Size Tek Tık Kadar Yakın

Teknolojik altyapısı güçlü bir kurum hedefi ile çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşmak artık çok daha kolaylaşıyor. Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, “Sakarya Büyükşehir Belediyemiz e-devlet kapısına entegrasyon sürecini tamamladı ve sisteme geçiş yaptı. Yenilikçi, değişime açık ve teknolojik altyapısı güçlü bir kurum hedefiyle zamanın ruhuna uygun hizmetleri Sakaryalı hemşerilerimizle buluşturmayı sürdüreceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kurumsal teknolojik altyapısını e-devlet kapısı ile birleştiriyor. E-devlet linki (www.turkiye.gov.tr) üzerinden Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşmanın artık daha da kolay bir hale geldiğini belirten Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, yapılan entegrasyon çalışmaları neticesinde vatandaşların bilgi edinme başvurularını e-devlet üzerinden almaya başladıklarını ifade etti.

Büyükşehir E-devlette
Bayraktar şunları söyledi; “Sakarya Büyükşehir Belediyemiz e-devlet kapısına entegrasyon sürecini tamamladı ve sisteme geçiş yaptı. Bilindiği gibi; kamu kurumlarının bilgi iletişim teknolojilerinin kullanıldığı sistemlerin tek bir çatı altında birleştiği e-devlet ile vatandaşımıza hızlı bir şekilde hizmet sunuluyor. Tek bir noktadan hemşerilerimizin birçok alandaki bilgi edinme, sorgulama, talep ve şikâyetleri ilgili kurumlara iletilebiliyor. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı olarak bu konudaki kurumsal tüm gereklilikleri tamamladık ve e-devlet sitemine Büyükşehir Belediyesi olarak geçiş yapmış olduk.”

Teknolojik Altyapısı Güçlü Bir Kurum
“Sisteme geçiş kapsamında ilk olarak vatandaşlarımız Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bilgi edinme başvurularını ulaştırabilecekler. Ayrıca Sakarya il sınırlarındaki o günkü nöbetçi eczane ve benzeri öneme sahip bilgilere de erişmek daha kolay olacak. İnşallah Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca yürütülmekte olan çalışmalar ile e-devlet kapısı üzerinden sunulan hizmetlerin sayısı artarak devam edecek. Yenilikçi, değişime açık ve teknolojik altyapısı güçlü bir kurum hedefiyle zamanın ruhuna uygun hizmetleri Sakaryalı hemşerilerimizle buluşturmayı sürdüreceğiz.”