HABERLER

Bacalar Temizlenmeli

Mevsimde yaşanabilecek olası karbonmonoksit zehirlenmeleri hususunda vatandaşlara uyarılarda bulunan İtfaiye Dairesi Başkanı Çelebi, “Kış aylarında yaşanabilecek olası baca tıkanmaları sebebiyle karbonmonoksit zehirlenmeleri ve baca yangınları söz konusu olabilir. Bu sebeple tüm hemşehrilerimizi kış aylarının henüz başındayken bacalarını temizletmeleri hususunda uyarıyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı kış aylarında yaşanabilecek olası baca tıkanmaları hususunda vatandaşları uyardı. İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi, “Kış aylarında yaşanabilecek olası baca tıkanmaları sebebi ile karbon monoksit zehirlenmeleri ve baca yangınları söz konusu olabilir. Bu sebeple tüm hemşerilerimizi kış aylarının henüz başındayken bacalarını temizletmeleri hususunda uyarıyoruz” diye konuştu.

Can kayıpları yaşanmasın
Çelebi açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı: “Hemşerilerimizin bireysel olarak yaptıkları baca temizlemeleri genellikle kesin çözüm sağlayamıyor. Bu işlemler birçok maddi hasara neden olabileceği gibi, üzücü can kayıplarına da yol açabilir. Hemşerilerimiz herhangi bir sorun yaşamadan bacalarını temizletmek için Büyükşehir Belediyesi’ne başvurabilirler. Ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın 277 54 48 nolu telefonunu arayabilir”.